Spalvos interjere gali nurimti, pažadinti alkį, pakeisti nuotaiką… Todėl labai svarbu būti atidiems apibrėžiant spalvų paletę, kuria puošime savo namus. Nuo pat pradžių svarbu tiksliai suprasti, ko tikimės iš kiekvieno kambario. Tam yra technikos, kurias galite panaudoti dekoruodami, juk yra daug spalvų ir kiekvienoje jų yra dar begalybė skirtingų atspalvių, galinčių mus paveikti, pažadinti jausmus ir emocijas.
Interjero spalvos taip pat keičia erdvių suvokimą, tas pats objektas ar aplinka nudažytas skirtingomis spalvomis įgauna skirtingus matmenis ir pojūčius. Akivaizdu, kad spalva neegzistuoja be šviesos. Spalva, kurią matome, yra ne kas kita, kaip šviesos, kuri krenta ant kūno, rezultatas, šviesa, kurią šis kūnas sugeba sugerti ir atspindėti. Pavyzdžiui, objektas yra juodas, kai sugeria visas spalvas, ir baltas, kai jas atspindi. Ir kiekviena iš šių spalvų turi tikslą mūsų galvoje. Pavyzdžiui, geltona yra kūrybiškumą ir alkį skatinanti spalva. Puikiai tinka naudoti tokiose vietose kaip maža virtuvė.
Spalvų reikšmės interjere
Spalvos turi savo temperatūrą. Jos atstovauja įvairioms emocijoms ir daro įtaką tiek aplinkai, tiek namuose esantiems žmonėms. Skirtingose kultūrose tam tikros spalvos reikšmė skiriasi, kartais išreiškiant priešingas emocijas. Pavyzdžiui, balta Europos kultūroje siejama su tyrumu ir nekaltumu, Japonijoje ar Indijoje – gedulo ir liūdesio simbolis. Kuriant interjerą tai gal ir nėra taip svarbu, bet gerai žinoti, kaip spalvos elgiasi interjeruose ir kokią įtaką jos daro jų optikai. Sujungę šias žinias su savo skoniu, tikrai sukursite erdvę, kurioje buvimas suteiks džiaugsmo ir komforto.
Interjero spalvų derinimas
Žmogus nuolat gyvena su spalvomis. Galima pastebėti spalvas architektūroje, namuose, darbo aplinkoje, gatvėje, prekyboje, laisvalaikio erdvėse, madoje, objektuose, gamtoje…
Skirtingas spalvų suvokimas yra susijęs su istorija, atmintimi ir mokymusi bei yra susijęs su kultūros ir mokymo atributais. Būtent dėl šios priežasties eskimai mato skirtingus baltos spalvos atspalvius, o Brazilijos indėnai – daugiau žalios spalvos variantų, nei įprasta atpažinti.
Taip pat kiekvienas, kuris daug užsiima spalvomis, pavyzdžiui, grafikas, dizaineris ar architektas, gali atskirti daug daugiau atspalvių nei paprasti žmonės. Taigi, norint suprasti psichologinį poveikį, kurį gali sukelti spalva, būtina stebėti kontekstą, kuriame ji įterpiama, ir išanalizuoti visą simboliką, kurią galima su ja susieti.
Palikti komentarą