Elektros instaliacijai būste niekada negalima taupyti, nes tai ne tik patogumo, bet ir saugumo klausimas ir būtina visą elektros instaliaciją suprojektuoti iš anksto: kur bus montuojamos rozetės ir jungtukai, kiek ir kokio tipo jų reikės ir kokiame aukštyje rozetes bei jungtukus montuoti. Visais šiais klausimais Jums patars patikimas elektrikas, tačiau jis už Jus neatsakys, kiek rozečių, kuriose vietose ir kokiame aukštyje jas montuoti.
Dažniausia problema, kurią vėliau sprendžiant iškyla daug problemų – tai per mažas rozečių kiekis. Suprojektavus ir sumontavus per mažai rozečių, vėliau nors įrengti naujų, reikia daužyti sienas, iš naujo atlikti apdailą ir pan. Nenorint to daryti, reikia namuose tiesti ilgintuvus, kas tikrai neprideda nei patogumo, nei grožio. Specialistai teigia, kad geriau suprojektuoti ir sumontuoti daugiau rozečių, nes mūsų poreikiai auga, o elektros prietaisų įvairovė tik plečiasi. Apskaičiuoti, kiek rozečių reikia, ir pridėti dar papildomų ypač naudinga virtuvės zonoje ir prie televizoriaus.
Dėl aukščio sunku surasti vieningą sprendimą. Pagal standartą ir architektų rekomendacijas aukštis nuo žemės yra 30 cm, o virtuvėje – 100 cm. Dažniausiai tokie aukščiai tenkina jaunus naujakurius, o vyresnieji nori rozečių, sumontuotų aukščiau, nes yra pripratę prie sovietiniuose pastatuose buvusio rozečių aukščio ir toks aukštis jiems yra patogesnis, nes nereikia lankstytis kiekvieną kartą norint įjungti arba išjungti elektros prietaisą į arba iš rozetės.
Taigi, specialistai rekomenduoja negailėti pinigų elektros instaliacijai, ją projektuoti statybų pradžioje, rozečių projektuoti tiek, kiek norisi ir dar plius keletą papildomai. Aukštį rinktis individualiai, bet standartas dėl to ir yra standartas, kad yra atsižvelgta į visus privalumus ir trūkumus, taigi, 100 cm virtuvėje ir 30 cm kitose patalpose – puikus pasirinkimas.
Palikti komentarą