Depresija – tai žmogaus emocinės būklės sutrikimas, kuris gali būti prilyginamas lėtinei ligai kaip vėžys arba cukrinis diabetas, nes liga nėra greitai pagydoma, ilgą laiką tik reguliuojama jos veikla ir požymiai, o visiškas pagijimas gali užimti daugybę laiko, tačiau gali būti ir nepasiektas. Todėl labai svarbu, pastebėjus pirmuosius savo arba artimųjų požymius, kurie byloja apie depresiją, imtis veiksmų, jei reikia, kreiptis pagalbos į specialistus su klausimu, kaip gydyti depresiją.
Depresijos gydymas skirstomas į tris fazes: ūminę fazę, trunkančią 6–12 savaičių, kurios tikslas – susilpninti arba panaikinti depresijos simptomus; tęstinio gydymo fazę, trunkančią 3–9 mėnesius, kurios tikslas – neleisti pacientui atkristi, ji būtina net susilpnėjus arba išnykus depresijos simptomams; palaikomojo ir profilaktinio gydymo fazė, trunkanti vienerius metus arba dar ilgiau, kurios intensyvumas, trukmė ir būtinybė yra parenkama kiekvienu konkrečiu paciento atveju.
Jei anksčiau gydytojai iš karto griebdavosi į pagalbą vaistus depresijai gydyti, tai šiandien pirmiausia ieškoma kitų alternatyvių metodų, kurie beveik visada padeda, o vaistai tampa tik kraštutiniu pagalbininku.
Kadangi depresija tapo opia šių dienų problema, yra siūloma daugybė įvairių depresijos gydymo metodikų, kurių pamatas vis kitoks, todėl kiekvienam susirgusiam depresija galima surasti jam tinkamiausią metodą.
Depresija yra emocinės būklės sutrikimas, todėl ir gydyti rekomenduojama sielą, o ne kūną – sielos „vaistais“ gali tapti įvairi aktyvi veikla, meditacija, nuolatinė emocinė parama, taip pat malda arba mantra bei kvėpavimo pratimai. Buvimo su savimi ir savo mintimis verta pasimokyti iš budistų vienuolių, todėl neretas pacientas ramybę pasiekia užsiimdamas tokie sielos gydymo veikla.
Taigi, jei pastebėjote savo arba artimųjų žmonių depresijos simptomus, nelaukite, nes kuo anksčiau bus imtasi veiksmų, tuo didesnė tikimybė pagyti ir išvengti didesnių nelaimių.
Palikti komentarą