Kiekvienam įsirenginėjančiam būstą projektavimo darbų pradžioje kyla esminis klausimas: kokį šildymą pasirinkti? Standartinį šildymą radiatoriais ar mitais apipintą grindinį šildymą?
Daugelis išgirdę žodį „radiatorius“ pagalvoja apie senoviškus didžiulius ir sunkius radiatorius, kurie tikrai nepuošia interjero ir dažnai turi būti slepiamas po užuolaidomis. Tačiau dabartiniai radiatoriai toli gražu nėra tokie ir net negali būti tokie. Dabartiniai interjerai kuriami lengvi, erdvūs, šviesūs, todėl ir šis šildymo atributas turi būti toks pat. Pagrindiniai radiatorinio šildymo privalumai yra mažesni įrengimo kaštai (omenyje turint visos šildymo sistemos įrengimą) ir tai, kad šildant radiatoriais šiltas oras cirkuliuoja iš viršaus į apačią, todėl yra tinkamesnis šildyti miegamąjį. Grindinio šildymo sistemoje šiltas oras cirkuliuoja iš apačios į viršų, todėl lova, kuri yra kelių aukštyje, visada bus šilta, todėl gali pakenkti kokybiškam poilsiui ir miegui, tapti mažiau higieniška. Radiatoriai taip pat rekomenduojami asmenims, mėgstantiems labai šiltas patalpas, nes nėra sąlyčio tarp kūno ir šildomos vietos, priešingai nei grindiniame šildyme.
Grindinis šildymas prieš 20 metų populiarus buvo tik vonios kambaryje, kad būtų malonu išlipti iš vonios ar dušo ant šiltų grindų, tačiau dabar šis šildymo metodas yra pats populiariausias ir įrenginėjamas visame būste. Toks metodas užtikrina laisvesnį būsto apstatymą, nes baldus galima statyti bet kur (radiatoriai negali būti apstatyti baldais), tačiau svarbiausia – tai ekonomiškesnis šildymo būdas, nes temperatūra gali būti sumažinta 2 laipsniais, tačiau to žmogus nejaučia, nes šiluma pasiskirsto tolygiau per visą erdvę. Be to, tai švaresnis ir higieniškesnis šildymo būdas, nes nesikaupia dulkės, nereikia įrenginių valyti.
Taigi pasirinkimas tikrai egzistuoja, o bijantiems suklysti patariama kreiptis į šios srities specialistus, kurie padės patars ir padės išsirinkti efektyviausią ir optimaliausią būsto šildymo variantą.
Palikti komentarą