Piešimas padeda vaikams išreikšti savo emocijas, nes vaikai ne visada moka išreikšti savo jausmus žodžiais. Kartu su emocijų išraiška vaikams suteikiama galimybė piešti iš savo vaizduotės ir parodyti piešinį draugams ir šeimos nariams.
Darželis nuo 1 metų – ko gali išmokyti vaiką tokia veikla kaip piešimas?
- Piešimas padeda vaikams ugdyti problemų sprendimo įgūdžius
Kai vaikai pradeda piešti sudėtingesnes formas ir objektus, jiems reikia spręsti problemas, pavyzdžiui, „kokią spalvą čia naudoti?“, „kaip sujungti šias kūno dalis?“ arba „kaip nupiešti šunį?“. Atsakydami į šiuos klausimus vaikai galės planuoti savo piešinius, pavyzdžiui, objekto vietą ir pozą, ir suformuos problemų sprendimo įgūdžių pagrindus, kurie jiems bus naudingi mokykloje. Kad palengvintumėte šį mąstymą, galite suteikti vaikui galimybę rinktis piešimo priemones, pavyzdžiui, spalvotus pieštukus ar popierių.
- Piešimas padeda vaikams tobulinti smulkiąją motoriką ir rankų bei akių koordinaciją
Smulkioji motorika – tai specializuoti judesiai, kuriuos atliekant naudojami riešai, pirštai ir plaštakos. Piešimas padeda juos lavinti, nes vaikai turi laikyti rašymo priemones ir jomis manipuliuoti. Be to, piešiant iš karto gaunamas vizualus grįžtamasis ryšys, leidžiantis vaikui tobulinti techniką, kad pasiektų norimą rezultatą.
Piešimas padeda vaikams pagerinti rankų ir akių koordinaciją. Jis suteikia jiems galimybę kurti ryšius tarp to, ką jie mato ir daro. Daugiau informacijos: http://vaikas123.lt/category/vaiko-mokymas/.
- Piešimas padeda vaikams ugdyti prieš rašymą lavinamus įgūdžius
Rašymas reikalauja ne tik smulkiosios motorikos ir rankos-akies koordinacijos įgūdžių, bet ir dar keleto dalykų, pavyzdžiui:
- pirštų, rankų, plaštakų ir pečių jėgos;
- pieštuko laikymo;
- vaizdų aiškinimo ir įprasminimo;
- dominuojančios rankos veiklos.
Piešimas suteikia vaikams galimybę eksperimentuoti su pieštuko laikymu ir nustatyti dominuojančią ranką prieš pradedant mokytis rašyti.
Kaip galite paskatinti vaiką piešti?
- pasirūpinkite piešimo reikmenimis ir tuo, kad jie būtų lengvai prieinami;
- pieškite kartu su vaiku ir parodykite, kad ir jūs mėgstate piešti;
- skatinkite vaiką rodydami susidomėjimą tuo, ką jis piešia. Komentuokite linijas, formas ar spalvas ir paklauskite, kodėl jis taip padarė;
- paklauskite, ką jis ketina piešti toliau. Tai paskatins jūsų vaiką į savo darbus įtraukti daugiau detalių;
- venkite kontroliuoti, ką jis piešia. Leiskite mažyliui laisvai piešti tai, ką jis nori.
Palikti komentarą