Vasaros vakarai terasoje, kaip nesušalti?
Išsirinkti tikrai šiltą, gražų ir patogų pledą nėra lengva užduotis. Kad pasirinkimas vėliau nenuviltų perkant, reikia vadovautis ne tiek subjektyviais pageidavimais, kaina ar produkto dizainu, kiek visų pirma jo kokybės ypatumais.
Truputis informacijos apie pledus vasarai terasoje jaukiems vakarams.
Ne paslaptis, kad alpakų vilna yra vertinga ir gerai žinoma medžiaga šiuolaikinėje tekstilės pramonėje. Alpakos vilna yra dviejų sluoksnių. Pledai pasižymi šilumą, o drėgmės laipsnis prisitaiko prie žmogaus. Alpakos vilnos antklodės dėl tuščiavidurės struktūros yra 6–7 kartus šiltesnės, tris kartus lengvesnės ir 2–3 kartus tvirtesnės už avies vilną. Pagrindiniai alpakos privalumai: lengvumas, puikus termoreguliavimas, gydomosios savybės, higroskopiškumas, ilgaamžiškumas ir atsparumas dėvėjimuisi.
Dėl naudingų savybių avies vilnos medžiaga vis dar yra labai populiari ir paklausi gaminant pledus ir įvairius namų tekstilės gaminius. Plaukai natūraliai susisuka, sukuria oro pagalvę ir efektyviai sulaiko šilumą. Tarp skaidulų laisvai cirkuliuoja oras. Natūrali medžiaga palaiko temperatūros balansą. Po ja esantis žmogus mažiau prakaituoja.
Merino avys nuo paprastų avių skiriasi mažu dydžiu, jos nelaikomos valgymui. Pagrindinis šių mielų padarų privalumas yra prašmatni vilna, iš kurios gaunami prašmatnūs pledai.Taip yra dėl to, kad merino vilnos gijos yra labai lengvos, plonos, tačiau tuo pat metu yra stiprios ir didelio tankio. Merino vilnoje yra unikalus komponentas – lanolinas. Kai pledas kaitinama veikiant kūno temperatūrai, šios medžiagos mikroskopinės dalelės prasiskverbia į odą, o paskui į žmogaus kraują ir prisideda prie viso kūno sveikatinimo.
Lininiai pledai yra labai patvarūs. Labai atsparūs dilimui, pasižymi ilgu tarnavimo laiku. Linas yra higroskopinė medžiaga. Iš jo pagamintas pledas sugeba sugerti ir išgarinti drėgmę iki 30% savo svorio. Jis yra kvėpuojantis, gerai praleidžia orą ir reguliuoja temperatūrą pagal poreikį.
Kaip išsirinkti vandens šildytuvą?
Įrenginiai vandens šildymui šiandien aktualūs ne tik privatiems namams, bet ir butams, todėl daugumai vartotojų rūpi klausimas, kokie yra vandens šildytuvai ir kokį modelį pasirinkti. Daugeliu atžvilgių pasirinktas vandens šildytuvo modelis ir kaina priklauso nuo įrangos konstrukcinių savybių ir tikslų, kurių siekiate savo namuose.
Karšto vandens tiekimas jau seniai tapo ne prabanga, o įprastu patogaus gyvenimo atributu. Ir jei anksčiau privačiuose ir daugiabučiuose namuose buvo sumontuoti dujiniai vandens šildytuvai, gąsdinantys įjungimo ir išjungimo sudėtingumu, vandens temperatūros nestabilumu ir žemu saugumo lygiu, dabar padėtis radikaliai pasikeitė. Aukštos kokybės šiuolaikiniai vandens šildytuvai:
- Suteikia visišką autonomiją tiekiant karštą vandenį;
- palaiko nustatytą vandens temperatūrą per visą darbo ciklą;
- koreguoja savo darbą priklausomai nuo vartotojo nustatymų;
- garantuoja aukščiausią saugos lygį, neatsižvelgiant į energijos nešiklio tipą –
dujas, elektrą ar kombinuotą būdą.
Šiuo metu rinka siūlo daugybę vandens šildytuvų tipų, tarp kurių nėra lengva pasirinkti.
Elektrinis vandens šildytuvas
Elektrinių katilų veikimo principas yra panašus į primityvų katilą: metalinis kaitinimo elementas įkaista ir padidina aplinkinio skysčio temperatūrą. Pagrindinis katilų privalumas yra energijos prieinamumas, ne kiekvienas privatus namas ar butas yra prijungti prie dujotekio, o elektra yra beveik visur. Be to, norint sumontuoti elektrinį vandens šildytuvą, nereikia įtraukti licencijuotų specialistų, taip pat įrengti kaminą.
Kombinuoti vandens šildytuvai leidžia naudoti skirtingas energijos rūšis vandeniui šildyti. Dažniausiai į katilo konstrukciją įtraukiama šilumokaičio ritė ir tradicinis kaitinimo elementas. Tai taupo elektros energiją.
Pagrindiniai tokių katilų privalumai yra šie:
- galimybė pašildyti didelį kiekį vandens;
- tuo pačiu metu galite plauti indus virtuvėje ir nusiprausti vonioje, tuo tarpu
Baldų valymo paslaugos
Įėjus į bet kurių namų svetainę, pirmiausia pastebima yra sofa. Naujas, ką tik įsigytas baldas visada džiugina, nes tai ne tik patogus ir kiekvieniems namams būtinas elementas, bet ir interjero detalė. Bėgant laikui minkštųjų baldų apmušalai susidėvi, todėl laikui bėgant gali būti padaryta rimta žala. Nesvarbu, ar sofai tiesiog reikia gero valymo, ar norima atnaujinti seną močiutės sofą, profesionalios baldų valymo paslaugos gali padėti puikiai atnaujinti baldus. Štai keli svarbūs, šios paslaugos privalumai:
1. Geresnė oro kokybė
Dėl savo pluoštinio pobūdžio audiniai natūraliai surenka alergenus per ilgą laiką. Profesionalaus apmušalų valymo metu yra išvalomi giliausi baldų pluoštai, taip pašalinant visus nešvarumus, žiedadulkes ir dulkes, kurios gali sukelti alergiją ir sudirginti akis, nosį ir gerklę. Šių alergenų pašalinimas lemia geresnę oro kokybę namuose ir sveikesnį savo bei artimųjų gyvenimą.
2. Ilgesnis baldų gyvavimas
Ne paslaptis: kuo labiau rūpiniesi savo daiktais, tuo jie ilgiau tarnauja. Šis pasakymas tinka ir baldams. Profesionalus baldų valymas neleidžia nešvarumams kauptis baldų audinyje. Tai padeda pašalinti kvapus, kūno nešvarumus ir dulkes, kurios be tinkamos priežiūros gali visam laikui prilipti prie apmušalų.
3. Geresnė estetinė išvaizda
Mes visi po dušo atrodome daug geriau, negu kurį laiką nesiprausus. Tas pats galioja ir baldų apmušalams. Profesionalus baldų valymas padės atnaujinti audinį. Tai išsaugos bendrą spalvos vientisumą ir nebebus dėmių.
4. Švaresnis, gaivesnis kvapas
Nuo naminių gyvūnėlių iki vaikų paliktų nešvarumų ar maisto likučių – apmušalai per tam tikrą laiką įgauna nemalonių kvapų. Nors oro gaivikliu galbūt pavyks trumpam užmaskuoti kvapus, tačiau tik kruopštus valymas pašalins nemalonius kvapus iš giliausių baldų sluoksnių.
Kokias vienkartines pirštines rinktis tvarkantis namus?
Vienkartinės pirštinės yra standartinė įranga medicinos, maisto ruošimo ir valymo pramonėje. Tai nebrangus būdas apsaugoti rankas nuo kenksmingų cheminių medžiagų, bakterijų, virusų, purvo ir kitų grėsmių sveikatai. Tačiau vienkartinės pirštinės nėra skirtos tik profesionalams. Dėžutę su jais laikykite namuose po ranka, kad rankos būtų higieniškos ir be mikrobų atliekant įprastas buities užduotis, pradedant valymu ir baigiant sodininkyste.
Vienkartinės pirštinės yra įvairių medžiagų ir tipų, jų apsaugos, patogumo ir patvarumo lygiai skiriasi. Šis vadovas suskirsto šiuos pirkimo aspektus, kad padėtų jums rasti tinkamiausias vienkartines pirštines.
Vienkartinių pirštinių rūšys. Yra keturios pagrindinės medžiagos, naudojamos vienkartinėms pirštinėms gaminti, ir kiekviena iš jų yra skirta konkretiems tikslams. Medžiaga nustato pirštinių apsaugos lygį ir užduotį, kuriai jie labiausiai tinka. Visos vienkartinės pirštinės suteikia tam tikrą apsaugą nuo mikrobų, dėmių ir stiprių chemikalų.
Lateksas. Lateksas yra universali medžiaga, pagaminta iš natūralaus kaučiuko. Tai suteikia didžiausią lateksinės vienkartinės pirštinės komfortą, lankstumą, tinkamumą ir lytėjimo jautrumą. Lateksas yra geras pasirinkimas tiems, kurie nori pirštinių, tinkančių kaip antra oda. Jie siūlo apsaugą nuo mikroorganizmų ir yra mėgstami atliekant pirmosios pagalbos užduotis ir sodo darbus.
Didžiausias latekso trūkumas yra tas, kad kai kurie žmonės yra alergiški, todėl dėvėdami lateksines pirštines jie gali išberti bėrimą. Lateksas nėra atsparus visoms cheminėms medžiagoms, tačiau jis gali atlaikyti daugumą rūgščių, bazių, chloro, jodo ir formaldehido. Tai biologiškai skaidoma medžiaga, pagaminta iš atsinaujinančių išteklių, todėl naudotos latekso pirštinės metų metus nesėdės sąvartyne.
Nitrilas. Nitrilas yra universaliausia medžiaga, naudojama vienkartinėse pirštinėse. Jis yra įvairių storių ir yra hipoalergiškas, todėl yra saugus tiems, kurie turi alergiją lateksui. Nitrilas yra atsparus daugumai buitinių chemikalų ir nėra lengvai praduriamas ar plėšomas. Tai saugu naudoti atliekant užduotis, susijusias su aštriais daiktais, pavyzdžiui, valant stiklo šukes. Nitrilo pirštinės yra lanksčios, patvarios ir siūlo apsaugą nuo bakterijų ir virusų.